Závody vodicích psů ve Varnsdorfu 2018

V sobotu 19. května 2018 u Městské knihovny ve Varnsdorfu vrcholily letošní (v pořadí již třetí) závody vodicích psů.

Tahle parta kolem Romana Vaňka je neuvěřitelná. Stále akční, stále něco kutící, stále usměvavá… Nestačí jim samotné závody, program byl několikadenní – bohužel jsem se nedostal ani na koncert do kostela na Studánce (prý přišlo kolem stovky posluchačů!), ani na výstup na Křížovou horu v Jiřetíně pod Jedlovou. I ve zmíněnou sobotu jsem mohl být jen chvilku (a pak večer nevyužil pozvání na koncert do sportovní haly). Takže si dovolím alespoň ocitovat komentář z FB Českého rozhlasu Liberec, jehož zástupkyně se na závody dorazila podívat:

Závody vodicích psů ve Varnsdorfu, které pořádá nevidomý Roman Vaněk se svým spolkem Život jde dál mají své vítěze. První místo vybojoval nejstarší mužský účastník závodu Stanislav Poloprutský se psem Jimmym, jen o jediný bod za ním zůstala Blanka Slabochová s Nerem a třetí pohár získala Kaya a její panička Zuzana Duchoňová. Gratulujeme!