weby pro nejsevernější čechy

Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

Potěšit seniory a handicapované, kteří jsou z bezpečnostních důvodů kvůli koronavirové pandemii nyní izolováni v domovech od okolního světa. To je cíl současného miniturné oblíbeného zpěváka Daniela Hůlky v Libereckém kraji. Dan Hůlka zazpívá seniorům a postiženým celkem v 16 domovech. První skupinu domovů objel ve čtvrtek 23. dubna, druhou má naplánovanou na pátek 24. dubna a své miniturné uzavře v pondělí 27. dubna.

Seniory a handicapované nemohou v době krize navštěvovat ani jejich příbuzní, proto se teď více než kdy jindy mohou cítit osaměle. Daniel Hůlka je přijel psychicky podpořit, dodat jim svými muzikálovými písničkami trochu optimismu a energie. Do Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách se vypravil ve čtvrtek 23. dubna také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, aby charismatickému zpěvákovi osobně poděkoval.

„Hudba je nejlepší lék na všechny smutky. Dokáže uklidnit, potěšit, povzbudit. Navozuje v nás, když ji posloucháme, příjemné pocity. Dokáže nám také rozproudit krev. Věřím, že vystoupení Dana Hůlky rozptýlí všechny současné obavy seniorů a handicapovaných, a že jim pomůže lehčeji snášet v dalších týdnech nynější omezení. Danielu Hůlkovi za tuto pomoc moc děkuji,“ řekl náměstek Pavel Svoboda.

Pavel Svoboda poděkoval rovněž řediteli Domova seniorů Sychrov Jiřímu Duškovi, který sérii minikoncertů Zlatého slavíka z roku 1998 v domovech po celém kraji zorganizoval. Mezi těmi, které si zhruba půlhodinové vystoupení Dana Hůlky vychutnají, jsou třeba také domovy seniorů v Českém Dubu, v Rokytnici nad Jizerou, Liberci – Františkově, Jindřichovicích pod Smrkem nebo na Sychrově.

Dalšími zastávkami jsou i SPS Tereza v Benešově u Semil, Hospic sv. Zdislavy v Liberci, Sociální služby města Česká Lípa, Pampeliška ve Stráži pod Ralskem nebo Domov Sluneční dvůr. Vystoupení Daniela Hůlky se odehrávají pod širým nebem na volném prostranství před domovy, v bezpečné vzdálenosti od klientů.

 

Tagy