weby pro nejsevernější čechy

Dočasná mobilní galerie na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem se otevírá

Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020 se slavnostně otevřela veřejnosti v pondělí 17. 8. 2020 na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem.

Mobilní galerie je bývalá filmová rekvizita, která hrála svoji důležitou filmovou roli ve filmu Vienna Calling režiséra Petra Šprincla. V galerii, kterou přestavěl scénograf Tomáš Košťák, představí organizátoři uměleckou instalaci studentů Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem na téma manipulace. Následně se proměnív malé kino krátkých filmů.

„Za stěnami tajuplného černého blackboxu se tak odehraje rozmanitá směs snímků i žánrů. Zrcadlový otazník umístěný na střeše galerie navíc bude po celou dobu komunikovat s vnějším prostorem města, které se v něm přes den bude odrážet a do nějž v noci vstoupí tančícími světelnými odlesky. Svou nejasností láká kolemjdoucí k návštěvě a zamyšlení a volně se tak vztahuje k tématu manipulace, kterým se festival letos zabývá. A jestliže v náhodných návštěvnících probudíi další otázky, naplní galerie svůj účel,” říká Renata Vášová ze spolku Kinoklub Ostrov. Kinoklub Ostrov je partnerem festivalu od roku 2019, věnuje se pořádání kulturních akcí v Ústeckém kraji již více než 20 let.

Galerie bude na Mírovém náměstí v provozu denně od 17. 8. do 1. 9. 2020, od 18 do 22 hodin. Následně se přesune před kino Hraničář, kde od 2. 9. do 6. 9. bude sloužit jako diskusní místo přímo při konání třetího ročníku MFDF ELBE DOCK v Ústí nad Labem a v Drážďanech, aby pak na stejném místě od 7. 9. do 17. 9. fungovala jako malé kino s provozem od 18 do 22 hodin, každý den.

Projekt Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020 a Česko-německý program festivalu ELBE DOCK 2020 v Drážďanech podpořila Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu „Ahoj sousede. Hallo Nachbar. Interreg V A / 2014-2020, prostřednictvím Fondu malých projektů v Euroregionu Elbe/Labe.“

Partnerem filmového festivalu je Filmová kancelář Ústeckého kraje

Tagy