Olomouc nedovolil Tygrům prodloužit vítěznou sérii

Papírové předpoklady, ani postavení v tabulce a výsledky z posledních ligových kol, se nijak nepromítly do průběhu zápasu jednačtyřicátého kola extraligy. První, hodně nervózní třetina, naznačila, že domácí si s obranou Olomouce nevědí rady, naopak často faulovali a trávili hodně času na trestné lavici.

Grígerův gól v osmadvacáté minutě vykřesal jiskřičku naděje, která se ale v plamen nerozhořela a naopak hned na začátku třetí třetiny domácí inkasovali a nejen, že se s touto situací nedokázali vyrovnat a odpovědět (a nepomohli ani tuplované přesilovky!), naopak znovu inkasovali a na dnešním kontě si připisují nula bodů.

Góly: 28:00 Gríger (Liberec) 1:0, 42:07  Ondrušek (Olomouc) 1:1, 47:15 Ostřížek (Olomouc) 1:2