Olomoucká studená sprcha! Tygři ztratili dobře rozehraný zápas.

V sedmé minutě vedli Bílí Tygři nad týmem z Olomouce 2:0 (góly Filippi a Melancon) a zdálo se, že hrají soustředěně a sebevědomě. Jenomže ouha! Ve čtrnácté minutě skóroval olomoucký Řezníček a za půl minutky i Káňa. Bylo srovnáno, ale to, co přinese druhá třetina asi z domácích fandů nečekal nikdo.

V té dali olomoučtí kohouti čtyři branky, otočili stav úplně vzhůru nohama a snaha domácích byla marná, marná, marná. Když čtyři minuty před koncem třetiny byla před Filippim zcela prázdná branka, nepodařilo se mu puk do branky dotlačit. Marnost měla své jméno.

Je třeba domácím přičíst ke cti, že ani za tak nepříznivého stavu se nevzdali a pokusili se nelichotivý stav zvrátit, ale ani přesilovka pět na tři jim nepřinesla na hokejky klid a jasné šance. Nakonec Vlach v padesáté a Gríger ve dvaapadesáté minutě korigovali výsledek, zabránit porážce však nedokázali.

V reprezentační pauze mohou nabrat sílu do dalších bojů a jediný reprezentační nominant Kváča snad najde bývalou formu. Dnes ho musel vystřídat jeho parťák Jaroslav Pavelka.

Góly:1:45 Filippi (Liberec) – 1:0, 6:14 Melancon (Liberec) – 2:0, 13:35 Řezníček (Olomouc) – 2:1, 14:21 Káňa (Olomouc) – 2:2, 23:57 Knotek (Olomouc) – 2:3, 28:51 Krejčí (Olomouc) – 2:4, 29:31 Kucsera (Olomouc) – 2:5, 33:02 Kucsera (Olomouc) – 2:6, 49:03 Vlach (Liberec) – 3:6, 51:52 Gríger (Liberec) – 4:6