Bílí Tygři měli víc energie než Energie Karlovy Vary a zvítězili 4:1

Jestli jsem minule psal o oblíbeném scénáři, podle kterého Bílí Tygři hrají své domácí zápasy (brzy vést a pak dohánět náskok soupeře), dnes to bylo přesně naopak. První gól dali hosté hned ve čtvrté minutě (Flek), ale potom převzali domácí iniciativu, brzy vyrovnali (v osmé minutě Krenželok) a potom už drželi zápas ve svých rukou až do konce.

Takže v sedmadvacáté minutě skoróval Zachar, v pětatřicáté Redenbach a v pětačtyřicáté Lenc.

Zápas byl ale oboustranně rychlý a akce a šance se střídaly na obou stranách, takže bezmála šest tisíc diváků (5991; taky jich mohlo ještě devět přijít!) mohlo být s návštěvou stadionu spokojeni, protože dneska to nuda nebyla.

Hlasy trenérů po zápase (převzato z webu Bílých Tygrů):

Filip Pešán Bílí Tygři Liberec
„Věděli jsme, že přijede soupeř, který rozhoduje zápasy z brejkových situací. I když jsme hráče upozorňovali na to, že čelíme bruslivému týmu, dělalo nám to potíže. Padl z toho první gól a především ve druhé části měl soupeř až moc šancí na to, jak jsme se na to připravovali. Ta druhá třetina byla slabá. Po uklidnění v kabině jsme se srovnali. Rozhodla lapačka Romana Willa, který za stavu 3:1 chytil velkou šanci. Z protiútoku jsme pak skórovali na 4:1.“

Tomáš Mariška HC Energie Karlovy Vary
„Náš prvotní plán byl přestát první třetinu alespoň za nerozhodného stavu. To se nám podařilo, a dokonce jsme vstřelili i první gól. Druhá třetina se hrála trochu nahoru-dolů, což jsme úplně nechtěli. Paradoxně jsme ale z těch brejků měli trochu víc, ale bohužel nás domácí potrestali dvěma góly. Naše šance vrátit se do zápasu byla za stavu 3:1, kdy nám brankář chytil dobrou příležitost do prázdné brány. „