weby pro nejsevernější čechy

Kredenc naposled, letos ovšem v Orchestrionu. Divadelní vlak v Českém středohoří

Divadlo na Švestkové dráze, přímo v jedoucím vlaku, na nádražích i v okolní krajině s obřími loutkami, mimy i akrobaty ožije 2. září. Poslední repríza, tedy derniéra se uskuteční 8. září. Vstupenky budou v předprodeji od 1. června za jednotnou cenu 690 Kč na webu www.kultprodukce.cz .
Představení stejně jako loni nabídne některé nové výstupy, ale základní příběhová osa bude stejná. Vypravěči ve vagónech provází diváky příběhem inspirovaným legendami a historií Českého středohoří. Příběh začíná na železniční stanici v Lovosicích, kde diváci nastoupí k téměř tříhodinové pouti napříč Českým středohořím, která končí opět v Lovosicích. Samotné vyprávění je proloženo hereckými mikroetudami přímo ve vlaku a někdy výpravnými vstupy přímo v krajině nebo mikrovstupy v okolí vlaku. Ujíždějící České středohoří hraje jednu z hlavních rolí. Při zpáteční cestě se již stmívá, což umožňuje využití divadelních světel přímo v krajině k dotváření atmosféry příběhu. To klíčové se ale bude odehrávat přímo ve vlaku. Kromě divadla a vyprávění zpestří cestu občerstvení z místních sadů a vinic.
Říká se, že právě Švestková dráha umožňuje ty nejkrásnější výhledy na místní krajinu.
Bohužel z technických důvodů letos nebude k dispozici vlak Kredenc, který byl používán v předešlých letech, a proto se musí představení drobně přizpůsobit pro motorový vlak řady 810 přezdívaný Orchestrion.

Další info třeba tady->

Tagy