weby pro nejsevernější čechy

Velikonoce na Vísecké rychtě v Kravařích (2018)

Velikonoční svátky jara oslavíme v sobotu 31. března na Vísecké rychtě v Kravařích od 10.00 do 16.00. Program toho dne je určen hlavně rodinám s dětmi, ale i těm, kteří si chtějí užít atmosféru a tradice jarního venkova.

V 11.00 a 13.00 hodin vystoupí folklórní soubor Patašpička z Jablonného v Podještědí společně s hudebním doprovodem Lusatia Consort ze Cvikova. Pro návštěvníky si připravili příběh s názvem „Velká noc bude“. Za účasti obou souborů bude také kolem 13.30 vynesena do Bobřího potoka smrtka, která symbolizuje zimu. K průvodu se může přidat každý, kdo se bude chtít tímto starodávným způsobem rozloučit s uplynulým ročním obdobím a přivítat tak jaro.

Atmosféře Velikonoc budou odpovídat také rukodělné dílničky, v rámci kterých si budou moci děti i dospělí vyrobit kraslici, uplést pomlázku nebo si zkusit upéct voňavé dobroty. Nebudou chybět ani tradiční řemeslné výrobky ze dřeva, keramiky, textilu nebo papíru, ale také domácí marmelády a frgály. Můžete u nás strávit celý den, protože občerstvení bude připraveno a hlad a chutě snadno zaženete. Nebudou chybět ani domácí kremrole, velikonoční muffiny, zelené pivo i klobásky a mnoho dalšího.

Těšíme se na Vás.

Jana Jermanová Jakubská

Oddělení výstav a propagace

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Nám. Osvobození 297, 470 34 Č. L.

Tel.: 487 824 145

www.muzeumcl.cz

Tagy