weby pro nejsevernější čechy

GundR

Ve středu 4. dubna 2018 byl ve skupině „Speciality“ v Městském divadle ve Varnsdorfu k vidění (ale hlavně slyšení) scénický epos uskupení Wariot Ideal s názvem GundR.

Pokud nepřipraveni bádáte, co to podivné slovo může znamenat, tajenka je jednoduchá. Nápovědou je citace z oficiální upoutávky – „Projekt je inspirován výstupem Günthera a (und) Reinholda Messnerových na himalájský vrchol Nanga Parbat Rupálskou stěnou“.

Jenže nejdůležitější na celém představení je něco jiného: „V PŘEDSTAVENÍ SE MÍSTY VYUŽÍVAJÍ VÝRAZNÉ SVĚTELNÉ EFEKTY A VYŠŠÍ HLADINA ZVUKU. INSCENACE TUDÍŽ NENÍ VHODNÁ PRO DĚTI A NEMOCNÉ EPILEPSIÍ.“ I když každý návštěvník před začátkem dostane špunty do uší, není tenhle zážitek pro každého. Pro mnohé je za hranicí fyzické snesitelnosti…

Někdo utekl už v průběhu, mnozí minimálně ve druhé polovině nevěděli, co se před nimi odehrává, protože si jen zoufale chránili sluch a přemýšleli, jestli se jim hlava rozskočí hned, nebo až za chvíli. Akrobatické snažení dvojice protagonistů na lanech a konstrukcích divadelního portálu tak nějak šlo do ztracena, protože vychutnat si ho dokázal málokdo.

Kdybych chtěl být hnidopich, dumal bych nad tím, proč je představení většinou v němčině s českými a anglickými titulky, a v jedné části naopak v češtině. A především proč hluková úroveň stoupá ve druhé části, která už se v horách neodehrává. Takže souhlas – návštěvu GundR lze doporučit jen těm zcela nejotrlejším hledačům silných zážitků.

Tagy